Opis produktu
Urządzenia do cementowania odwiertów firmy Shandong Yukos Petroleum Equipment są przeznaczone do wysokociśnieniowych prac cementacyjnych w odwiertach naftowych i gazowych, zapewniając ciśnienie robocze do 98,5 MPa i wyposażone w automatyczne systemy kontroli mieszania AMS 4.0/AMS 5.0. Nasze wiertnice do cementowania są dostępne w wersjach montowanych na ciężarówkach, naczepach i na płozach i można je dostosować do różnych zastosowań na polach naftowych na całym świecie.
Główne zastosowania
• Cementowanie odwiertów naftowych i gazowych na lądzie (obudowy przewodów, pośrednich i produkcyjnych)
• Projekty wysokociśnieniowe przy budowie studni głębinowych
• Prace przy izolowaniu odstępów i zakładaniu zatyczek cementowych przed szczelinowaniem hydraulicznym
•Wydobycie ropy i gazu łupkowego
• Wiercenie studni geotermalnych i specjalistyczne prace związane z remediacją podziemną
Seria urządzeń cementujących
Mobilne instalacje cementujące do powierzchniowego cementowania studni. Dostępne na podwoziach SINOTRUK, Mercedes-Benz, MAN, Volvo i Beiben w wersjach 4x2, 6x4, 8x4 i 10x4.
Systemy cementowania oparte na naczepach, zaprojektowane z myślą o łatwym transporcie i elastycznym wdrażaniu. Nadaje się do projektów naftowych i gazowych wymagających niezależnego holowania i szybkiego przenoszenia.
Kompaktowe systemy cementowania do platform wiertniczych, pól pustynnych i obiektów stacjonarnych. Zaprojektowany z myślą o projektach wymagających najbardziej efektywnego wykorzystania ograniczonej przestrzeni.
Dane techniczne
|
Parametr techniczny |
Cementownia jednopompowa |
Cementownia z podwójną pompą |
|
Typ konstrukcji |
Na podwoziu pojazdu / naczepie / na płozach |
Na podwoziu pojazdu / naczepie / na płozach |
|
Opcje podwozia |
SINOTRUK, Mercedes-Benz, MAN, Volvo, Beiben |
SINOTRUK, Mercedes-Benz, MAN, Volvo, Beiben |
|
Opcje silnika |
KAT C15/Cummins/DDCS60 |
Dwa silniki (CAT C15/Cummins) |
|
Przenoszenie |
Allison 4700 OFS |
Allison 4700 OFS |
|
Modele pomp tłokowych |
600N/600S/500W |
Podwójne 600N/600S/500W |
|
Maksymalne ciśnienie robocze |
Do 98,5 MPa |
Do 98,5 MPa |
|
Maksymalna wydajność |
Do 2,1 m³/min |
Do 4,2 m³/min |
|
Pompa odśrodkowa |
4×3×13 (wtrysk i dostawa wody); 6×5×11 (obieg) |
4×3×13 (wtrysk i dostawa wody); 6×5×11 (obieg) |
|
Objętość zbiorników pomiarowych |
2 × 12 BBL (2 × 2 m³) |
2 × 12 BBL (2 × 2 m³) |
|
Objętość zbiornika mieszającego |
10 BBL (1,6 m3) |
10 BBL (1,6 m3) |
|
Zakres gęstości zaczynu cementowego |
8,3–22 ppg (1,0–2,6 g/cm3) |
8,3–22 ppg (1,0–2,6 g/cm3) |
|
System mieszania |
Sterowanie ręczne / wyświetlacz cyfrowy |
Automatyka AMS 4.0 / AMS 5.0 |
|
Maksymalna wydajność mieszania |
Do 14,5 uderzeń na minutę (2,3 m³/min) |
Do 14,5 uderzeń na minutę (2,3 m³/min) |
Kluczowe korzyści
Nowoczesny zautomatyzowany system przygotowania zaprawy cementowej (AMS 4.0 / 5.0)
• Precyzyjna kontrola: System AMS automatycznie dokonuje mikroregulacji dostaw suchego cementu i reguluje zawory doprowadzające wodę w oparciu o dane z miernika gęstości radioaktywnej lub elektromagnetycznej w czasie rzeczywistym.
• Rejestracja danych: Zapewnia przejrzyste cyfrowe wyświetlanie parametrów i utrzymuje pełny rejestr danych procesowych, aby spełnić wymagania dokumentacji roboczej.
Wzmocniony obwód pomiaru cieczy
W wyposażeniu standardowym znajdują się zbiorniki pomiarowe o pojemności 2×12 BBL oraz zbiornik mieszający o pojemności 10 BBL. Dwusekcyjna konstrukcja zapewnia ciągłą kontrolę objętości wody i stabilną recyrkulację cieczy bez zatrzymywania procesu.
Kontrola jakości
Yukos posiada nowoczesny zakład produkcyjny wyposażony w wieloosiowe centra obróbcze CNC, precyzyjne wytaczarki i wydajne linie montażowe. Każda cementownia przed wysyłką przechodzi kompleksowe badania:
Testy obwodu wysokiego ciśnienia:Ciągłe testy przy maksymalnym ciśnieniu roboczym w celu sprawdzenia szczelności części hydraulicznej.
Sprawdzanie wydajności i właściwości żywieniowych:Potwierdzenie zgodności rzeczywistych parametrów z nominalnymi parametrami technicznymi.
Diagnostyka układów hydraulicznych i elektronicznych:Kompleksowe testowanie automatycznego systemu AMS, czujników i pilota w warunkach możliwie najbardziej zbliżonych do rzeczywistego działania.
Międzynarodowe certyfikaty zgodności
Ściśle przestrzegamy międzynarodowych standardów przemysłu naftowo-gazowego i posiadamy następujące certyfikaty:
• System zarządzania jakością API Q1 w zakresie produkcji urządzeń dla przemysłu naftowego i gazowniczego
• Możliwość wytwarzania wyrobów zgodnie ze specyfikacją API 6A
• ISO 9001 / ISO 14001 / ISO 45001 (Systemy zarządzania jakością, środowiskiem, bezpieczeństwem i higieną pracy)
Globalna sieć dostaw i wsparcie partnerów hurtowych
Posiadając bogate doświadczenie w zaopatrywaniu Rosji, Kazachstanu, Azji Środkowej i Bliskiego Wschodu, Yukos dobrze rozumie specyfikę międzynarodowych zamówień sprzętu przemysłowego. Naszym zagranicznym dystrybutorom i firmom serwisowym olejowym oferujemy:
Indywidualne rozwiązania inżynieryjne:Modyfikacje sprzętu do pracy w ekstremalnych warunkach klimatycznych (konfiguracje arktyczne dla niskich temperatur lub ulepszone systemy chłodzenia dla gorących klimatów).
Produkcja OEM- i marek własnych-:Niestandardowe zmiany w brandingu, charakterystycznym malowaniu i projektowaniu dla długoterminowych partnerów hurtowych.
Gwarantowana dostawa części zamiennych:Stały magazyn części eksploatacyjnych (zawory, gniazda, uszczelki, tłoki) zapewnia szybką dostawę międzynarodową i minimalizuje przestoje sprzętu klienta.
Często zadawane pytania
P: Czy jesteś producentem lub firmą handlową?
Odp.: Shandong Yukos Petroleum Equipment Co., Ltd. jest bezpośrednim producentem posiadającym własne zakłady produkcyjne, warsztaty mechaniczne i systemy testujące. Zaopatrujemy bezpośrednio światowych dystrybutorów i wykonawców usług na polach naftowych.
P: Czy możliwe jest dostosowanie jednostek cementujących do konkretnych projektów?
O: Tak. Możemy dostosować podwozie, systemy pompowe, poziom automatyzacji, ciśnienie robocze i konfigurację sprzętu do wymagań klienta.
P: Jakie standardy spełniają Wasze cementownie?
Odp.: Produkcja odbywa się zgodnie z wymogami systemu zarządzania jakością API Q1 oraz normami ISO 9001, ISO 14001 i ISO 45001. Istnieje również możliwość wykonania urządzeń zgodnie ze specyfikacją API 6A.
P: Jakie marki podwozi oferujecie?
Odp.: Dostarczamy maszyny cementujące na podwoziach SINOTRUK, Mercedes-Benz, MAN, Volvo i Beiben.
P: Jaki jest czas produkcji?
Odp.: Standardowy czas produkcji wynosi około 60–90 dni, w zależności od konfiguracji i stopnia dostosowania.
P: Czy wspieracie współpracę OEM i marek własnych?
O: Tak. Oferujemy produkcję OEM-, branding na zamówienie i długoterminową współpracę z oficjalnymi dystrybutorami.
P: Czy klienci zagraniczni mogą sprawdzić sprzęt przed wysyłką?
O: Tak. Klienci mogą sami zorganizować kontrolę w zakładzie lub zaangażować niezależną organizację kontrolującą.
P: Jakie usługi posprzedażne zapewniasz?
Odp.: Zapewniamy dokumentację techniczną, zdalne wsparcie podczas uruchamiania sprzętu, dostawę części zamiennych i wsparcie inżynieryjne, jeśli to konieczne.
P: Czy dystrybutorzy mogą zamawiać części zamienne jednocześnie ze sprzętem?
O: Tak. Oferujemy zalecane pakiety części, w tym zawory, zespoły uszczelnień, tłoki i komponenty hydrauliczne, aby zapewnić długą i niezawodną pracę Twojego sprzętu.
Popularne Tagi: sprzęt do cementowania, Chiny producenci sprzętu do cementowania, dostawcy, fabryka